Dendroloogiline hinnang on vajalik hoonete ja nende juurdeehituste tegemisel, rajatiste (tehnovõrgud, maaküttesüsteemid, teed jne) projekteerimisel, haljasala raietööde planeerimisel jne. Puistu inventuuri vajaduse määrab üldjuhul omavalitsus. Dendroloogiline hinnang peab andma ülevaate liikidest, puude seisundist või haljastuslikust väärtusest, kirjeldama vigastusi ning kahjustusi ning andma juhised raie- ja hooldustöödeks. Sõltuvalt olukorrast võib hinnang olla koostatud üksikpuudena või puistuosadena (eraldistena) või kombineeritult. Puistuosadena tehakse üldjuhul metsad ja metsased puistud või umbekasvanud pargid jm alad, kus üksikpuudena hindamine on võimatu või ebaotstarbekas. Dendrohinnangu koostamiseks on üldjuhul vajalik digitaalse geoaluse olemasolu täpsusega vähemalt 1:500, millel kajastuvad puud alates rinnasdiameetrist 6cm ja põõsad. Võsa- ja põõsamassiividel peaks geoalusel kajastuma nende välispiir.

Artes Terraes arendati välja 2013-2014 aastal firmasiseseks kasutamiseks Bentley Microstationiga koos töötav rakendustarkvara, mis võimaldab digiversioonis erinevaid päringuid teha otse puistuplaanilt erineva raie põhjuse, erineva hooldusvajaduse jm järgi, võimaldades paindlikult ja kiiresti arvutada puistu hooldus- ja raiemahte.

Täpsem info See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 53401463.

Dendrohinnang Rõngu mõisa pargis
Puistu hinnangu välitööd Rõngu mõisa pargis septembris 2009