jalgratas2
Tartus teist aastat toimuva fotokonkursi "Kõige rattasõbralikum asutus Tartus" võitis tänavu Artes Terrae OÜ. Konkursi eesmärk on innustada Tartu asutusi ja ettevõtteid rajama paremaid jalgrattaparklaid ning propageerida jalgrattasõitu. Žürii, kuhu kuulusid nii Tartu linnavalitsuse kui ka Maanteeameti esindajad, hindas konkursil osalejaid fotode ja iseloomustuse põhjal, kus paluti kirjeldada, kui paljud ettevõtte töötajad käivad jalgrattaga tööl, kas tööandja on korraldanud jalgrataste turvalise parkimise ning kas töökohal on olemas ametirattad või toetatakse jalgrattakasutust muul moel.

Tartu kõige rattasõbralikumaks asutuseks valitud maastikuarhitektibüroo Artes Terrae kaheksast töötajast käib pidevalt autoga tööl vaid üks, kes elab väljaspool linna. Enamik käib tööl isikliku rattaga, kuid ettevõttes on ka üks ametiratas. Jalgrattaid saab parkida siseruumides.

Konkursi peaauhind, milleks on jalgrattamatk koos tervisliku piknikuga (maksimaalselt 30 osalejale) ning rändkarikas, anti üle Tartu linna jalgrattahooaja avamise üritusel 14. mail 2014 Tähtvere pargis.

2013. aastal valis žürii kõige rattasõbralikumaks asutuseks kaardifirma Regio.
jalgratas1